24.07.2018 Vääna-Tugamanni

24.07.2018 Vääna-Tugamanni

Parkimine: Puukooli tee ääres. Järgige parkimiskorraldaja juhiseid. Autoga päevakule tulijad, kasutage tulekuks Kiia-Vääna teelt algavat Puukooli teed ja lahkumiseks Vatsla teed (vt skeemi). Ühes suunas sõitmine muudab saabumise/kojusõidu mugavamaks ja orienteerumise turvalisemaks.

Ühistransport: Bussid Balti jaamast 109 (14.50 ja 118 (16.55). Väljuda Vahiküla peatuses. Tagasi linna buss nr 118 (17.50, 19.25, 19.55).

Rajameister: Rain Vellerind

Start: Start on avatud 16:30 - 19:30.

Finiš: Finiš suletakse kell 20:30

Kaardid: Orienteerumisjooksu kaart:
Mõõtkava 1: 10000 H2,5m
Rattaorienteerumiskaart:
Mõõtkava 1:25000 H5m

Maastik: Valdavalt hea ja keskmise läbitavusega segamets. Kohati takistab läbitavust tihe alustaimestik. Sood on enamasti kuivad. Palju kraave ja kraavikesi. Mõned neist üpris kinnikasvanud seisundis. Olenevalt liikumistrajektoori valikust esineb metsas märkimisväärselt sportlikku sooritust pärssivaid tegureid: mustikaid, maasikaid, vaarikaid ja hea õnne korral ka punaseid sõstraid.
Pika ja keskmise rattaraja teevalikud sisaldavad nii kruusa, asfaltit, kummelit kui ka muid ravimtaimi. Tavapärasest raamist välja mõtlemiseks ja seikluslikkuse lisamiseks on neil radadel kasutusel rogainikaart. Kes väga rohtukasvanud aimatavaid otseteid ei kasuta võib arvestada tavapärasest mõned kilomeetrid pikema rajaga. Legendis antud rajapikkused on mõõdetud linnulennult. Tegelik pikkus tuleb 1,7 - 2 korda suurem. Rajale jäävast turbakaevandusest võib mööda teed läbi sõita, kuid turbaväljale minna ei tohi (kaardil punane viirutus). Ettevaatust, mõnel teel võib olla autodele mõeldud tõke, millest rattaga saab ilusti mööda, kuid suure hooga kaarti lugedes tasub olla tähelepanelik.
Lühike rattarada kasutab seekord orienteerumisjooksu kaarti.
Esineb kaardile kandmata metsa väljaveo teid ja ATV radu.

Keelualad: Talude ja eramute hoovid ja õued.

Ohukohad: Avaliku liiklusega teed. NB! Kojusõitvad autod läbivad orienteerumisjooksjate võistlusmaastikku. Pika ja keskmise raja ratturid võivad kohtuda ka saabujatega ning kindlasti satuvad nad teedele, kus liiklevate autode juhid ei pruugi orienteerumisest teada ei ööd ega mütsi. Ettevaatust!

Orienteerumisjooksu piltlegendid

Rattaorienteerumise piltlegendid

Tekstlegendid

Märkused: Märkuseid ei panda. Kõik, kes tulevad, saavad kiita.