23.07.2019 Vääna-Tugamanni

23.07.2019 Vääna-Tugamanni

Parkimine: Liikluse sujuvamaks korralduseks tulge päevakule mööda Puukooli teed (üle Tugamanni silla) ja lahkuge mööda Vatsla teed või Väänatammi teed. Parkimine on osaliselt võistlusmaastikku läbiva tee ääres. Ühes suunas liikudes segame üksteist orienteerumisel vähem.

Ühistransport: Buss 109 väljub Balti jaamast 14.50 ja jõuab Vahiküla peatusesse 15.40. Buss 118 väljub Balti jaamast 16.55 ja jõuab Vahikülasse 17.38. Tagasi tuleb Vahikülast nr 118 kell 18.00 ja 19.50. Ühe otsa pilet maksab 160 senti. Vähemalt arvuti väidab, et see kõik on tõsi.

Rajameister: Rain Vellerind

Start: Start on avatud 17:00 - 19:30.

Finiš: Finiš suletakse kell 20:30

Kaardid: Orienteerumisjooksu kaart:
Mõõtkava 1: 10000 H2,5m
Rattaorienteerumiskaart (rogainikaart):
Mõõtkava 1:20000

Maastik: Tallinna lähiümbruse kohta suhteliselt korralik mets, millest raiesmikukollid on viimastel aastatel parajad tükid välja ampsanud. On ilusat pohlaootel sammalt, aga leidub ka tavapärasest kõrgema alustaimestikuga puistuid. Enamus soiseid kohti on küllaltki kuivad, aga jalg on võimalik märjaks saada küll. Palju oleneb eelnevate päevade ilmast.

Keelualad: Õuealad ehk endiselt ärge sinna tikkuge, mis päkapikkudele kuulub. Tasub rõhutada, et keskmise ja pika rattaraja kp 73-le võib läheneda mõlemalt poolt. Üks ots võib oma hoolsalt pügatud muruga ära ehmatada, aga omanikuga on räägitud ja ratturitel on roheline tuli. Kaardi järgi probleemi ei tekigi.

Ohukohad: Autoga sõidetavaid teid kasuta ja ületa ettevaatlikult, sest osad konkurendid ja aatekaaslased satuvad kindlasti just Sinu soorituse ajal võistluskeskusesse saabuma või sealt lahkuma. On tervislikum, kui Sinu ja nende neljarattaliste sõprade trajektooride lõikumiste ajad ja kohad korraga kokku ei lange.

Orienteerumisjooksu piltlegendid

Rattaorienteerumise piltlegendid

Tekstlegendid

Märkused: Mustikaid on metsikult, maasikaid mõningal määral, vaarikas valmib vinduva suvega vägagi visalt, aga valmib. Punaste sõstarde pärusmaale sattumiseks peab tänavu mõnele punktile eriti loomingulise haagiga lähenema.